Житомирська територіальна організація

автокеф1

Ініціатива президента України Петра Порошенка про створення Української єдиної помісної церкви, яку підтримала Верховна Рада, стала неочікуваною. Питання української автокефалії багато років ніхто не порушував через внутрішньополітичну кон’юнктуру.

Після того, як Росія розпочала проти України військову агресію, Українська православна церква Московського патріархату, не криючись, допомагає ворогу релігійною проросійською пропагандою. священики УПЦ МП освячують зброю колаборантів, з якої потім убивають українців на фронті. Московські священики не встають у Верховній Раді під час хвилини мовчання за загиблими в АТО. І не відспівують дитину, як було в Запоріжжі, оскільки вона була хрещена “не в тій церкві”. А московський патріарх Кирил (Гундяєв) заробляє мільярди на продажу спиртного і цигарок. Рік тому були спроби зменшити вплив УПЦ МП на законодавчому рівні. Парламентарі розробили законопроект про релігійні організації. Документом передбачалося, зокрема, встановлення особливого статусу для релігійних організацій, керуючі центри яких перебувають у державі-агресорі. Також вони регламентують зміну підпорядкованості релігійної громади релігійним центрам шляхом реєстрації нової редакції статуту або внесення змін і доповнень у чинний.

В Кремлі це викликало миттєву реакцію, і РПЦ одразу ж вивела представників Української православної церкви Московського патріархату і вірян до парламенту з протестами. Верховна Рада вирішила відкласти розгляд законопроекту.

17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко заявив, що невдовзі в Україні може бути Єдина помісна православна церква. З відповідним проханням надати Томос про автокефалію Православній церкві в Україні звернувся президент Петро Порошенко до Вселенського Патріарха Варфоломія.

З таким же проханням до Вселенського Патріарха звернувся й голова Житомирської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Олександр Рабінович. У листі йдеться: «Українці заплатили велику ціну: тисячі життів вони віддали за незалежність своєї держави, виборюючи свій суверенітет не тільки географічний, але й духовний. Російська анексія Криму, російська агресія на сході України тільки кристалізували бажання українців мати свою власну, від Москви незалежну Церкву, яку б визнавали всі православні церкви світу. Тепер саме в Ваших, ваше Всесвятосте, руках відновити історичну справедливість, надавши українцям Томос про автокефалію української помісної православної церкви».

За прогнозами, Українська помісна православна церква може отримати автокефалію вже у липні.

автокеф

ЧИТАТИ ІНШІ НОВИНИ

Події

Інші організації

Карта Івано-Франківська область‎ Автономна Республіка Крим Вінницька область Волинська область Дніпропетровська область Донецька область Житомирська область Закарпатська область‎ Запорізька область‎ Кіровоградська область‎ Київська область Луганська область‎ Львівська область Миколаївська область Одеська область‎ Полтавська область‎ Рівненська область Сумська область‎ Тернопільська область Харківська область‎ Херсонська область‎ Хмельницька область‎ Черкаська область Чернівецька область Чернігівська область

Опитування

Чи задовільняє Вас українська преса?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...
  • RSS Новини України